Witam z Polski

inmar

New Member
View Badges
Joined
Sep 4, 2022
Messages
2
Reaction score
22
Location
Polska
Rating - 0%
0   0   0
Witam, jestem Inmar z Polski, do rejestracji skłonił mnie ciekawy temat filtra CO2 w obiegu zamkniętym, który już stosuję od miesiąca.Niestety nie znam angielskiego i muszę tłumaczyć przez google.

Translation:
Hello, I am Inmar from Poland, I was prompted to register by the interesting topic of the closed-loop CO2 filter, which I have been using for a month, Unfortunately, I don't know English and I have to translate via google.
 
Last edited by a moderator:

Peace River

Thrive Master
View Badges
Joined
Apr 29, 2014
Messages
21,532
Reaction score
164,653
Location
USA
Rating - 100%
1   0   0
Welcome to Reef2Reef!!!

Clownfish.gif
 

vetteguy53081

Well known Member and monster tank lover
View Badges
Joined
Aug 11, 2013
Messages
91,917
Reaction score
203,015
Location
Wisconsin -
Rating - 100%
13   0   0

tharbin

2500 Club Member
View Badges
Joined
Oct 22, 2021
Messages
4,514
Reaction score
31,589
Location
Arizona
Rating - 0%
0   0   0
Welcome to R2R! Translations are just fine. You may even get some responses in Polish. there are people from all over the globe on here sharing their passion for saltwater aquaria.

TRANSLATION (no idea how good this is):

Witamy w R2R! Tłumaczenia są w porządku. Możesz nawet otrzymać odpowiedzi w języku polskim. są tu ludzie z całego świata, którzy dzielą się swoją pasją do akwariów morskich.

R2R-Welcome3.jpg
 

Fish Think Pink

5000 Club Member
View Badges
Joined
Mar 6, 2021
Messages
5,629
Reaction score
25,989
Location
DFW Texas
Rating - 0%
0   0   0
Witam, jestem Inmar z Polski, do rejestracji skłonił mnie ciekawy temat filtra CO2 w obiegu zamkniętym, który już stosuję od miesiąca.Niestety nie znam angielskiego i muszę tłumaczyć przez google.

Translation:
Hello, I am Inmar from Poland, I was prompted to register by the interesting topic of the closed-loop CO2 filter, which I have been using for a month, Unfortunately, I don't know English and I have to translate via google.

Hi Inmar and Welcome!

This might help you find people local to you:
 

Rick's Reviews

2500 Club Member
View Badges
Joined
May 17, 2021
Messages
2,738
Reaction score
1,750
Location
Nottingham
Rating - 0%
0   0   0
Witam, jestem Inmar z Polski, do rejestracji skłonił mnie ciekawy temat filtra CO2 w obiegu zamkniętym, który już stosuję od miesiąca.Niestety nie znam angielskiego i muszę tłumaczyć przez google.

Translation:
Hello, I am Inmar from Poland, I was prompted to register by the interesting topic of the closed-loop CO2 filter, which I have been using for a month, Unfortunately, I don't know English and I have to translate via google.

witam, jestem z UK, moja żona 15 lat Agnieszka jest z Radomia w Polsce, mamy 2 córki, Rozalia 7 lat i Emilia 8 miesięcy.
Wciąż jestem nowy w tym hobby (moje akwarium ma prawie 2 lata) witam w reef2reef.
Gdzie teraz mieszkasz? kraj/lokalizacja, jaki rozmiar posiadasz i założyłeś akwarium, dziękuję

żonaty od 15 lat przepraszam, moja żona ma 36 ha ha
 

Reefing threads: Do you wear gear from reef brands?

  • I wear reef gear everywhere.

    Votes: 37 15.8%
  • I wear reef gear primarily at fish events and my LFS.

    Votes: 13 5.6%
  • I wear reef gear primarily for water changes and tank maintenance.

    Votes: 1 0.4%
  • I wear reef gear primarily to relax where I live.

    Votes: 30 12.8%
  • I don’t wear gear from reef brands.

    Votes: 137 58.5%
  • Other.

    Votes: 16 6.8%
Back
Top